Moro!
Olen aloittamassa kylppärirempan ja etsin vtt:n sertin omaavaa henkilöä tekemään vesieristyksen. Samoin voisitte suositella hyvää ja luotettavaa sähkäriä ja putkaria.
Mistä vesieristäjä Tampereelta?
10
735
Vastaukset
- Kylppäriremppaa-03
Ja muuten vielä sellainen kysymys, että millä laatat saa siististi poikki? Pitäisikö ostaa sellainen kunnon kelkallinen laattasirkkeli vai mikä?
- Remppaus
Kannattaa aina nämä kilpailuttaa. Täällä vastaavien http://www.urakkamaailma.fi/vesieristys">vesieristysremonttien hintoja :
- Remppaus
Siis tässä http://www.urakkamaailma.fi/vesieristys
- Kylpyhuoneremppaa-03
Kiitos paljon linkistä.
Etsin tosiaan sertin omaavaa henkilöä sipaisemaan massat seinään ja itse hoidan purkutyön, tasoitetyöt ja laatoituksen.
Mitäköhän noilla sähkäri- ja putkarijätkillä on tuntiveloituksena jos silloin tällöin piilahtavat kytkemään juttunsa?
- Laatta.mies
Laattojen leikkuuseen paras on kovapalainen laattaleikkuri esim.
http://www.oivarauta.fi/cgi-bin/webio2kauppa?Laattaleikkurit/Montolit_Laattaleikkuri_Masterpiuma_63P3&naytasivu=10143&id=5816&saitti=oivarauta
Toki- Kylppäriremppaa
Sanohan tuleeko tuolla siistiä jälkeä? Kuinka monta leikkausta terä kestää ennen kuin se täytyy uusia? Itselläni on halpa laattaleikkuri, joka kyllä leikkaa pikkulaatat hyvin, mutta vähänkin isommissa voi heitto olla linjasta kaksikin milliä ja eihän sellainen voi käydä.
- Laatta.mies
Tuollaisella nimenomaan tulee siistiä jälkeä ja tuossa kyseisessä mallissa on öljypullo mikä voitelee leikkuuterää mikä helpottaa leikkausjäljen tekemistä sekä pidentää terän kestoikää.
Tuollaisen kuivaleikkurin terän kestoikä vaihtelee laatan pinnoitteesta riippuen, mutta 3-4 kylpyhuoneen seinä- ja lattialaatat ainakin saa leikattua ennen kuin terä alkaa olemaan liian tylsä, kunhan muistaa, että leikkuujälki on tehtävä laattaan kertavedolla jos useamman kerran lykkää samaa "uraa" niin terä tylsyy nopeasti piloille.
Itsellä on tuosta Masterpiuman mallista 75 sentin laattaa leikkaava ja helposti sai leikattua 20 mm leveän suikaleen 60 cm pitkästä porcellanato laatasta mikä on siis todella kovaa laattaa.
Timanttinen sähkötoiminen märkäleikkuri on kanssa yksi vaihtoehto, se tosin tekee hieman repaleisemman reunan ja on huomattavasti hitaampi ja myös kastelee laatan mikä ei välttämättä ole hyvä laastin tarttumisen kannalta.
- Kdjdjdjbd
gtr 30 ce professional pyöröjyrsin
- qwwwwSz
Vastaus: Markku Hartio
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso234974Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1614134Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani133456Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai673096- 892859
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1522667Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282473- 372473
- 201685
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1211660